Chapter One : Shelter
                                                           
....dneska je to den čtvrtý, co jsme zase vyrazili…

Cestujeme na lehko a snažíme se dostat co nejdál, dnes už je to den po tom, co jsme se měli vracet. Ale včera večer jsme zahlédli v dálce světlo. Světlo!! Které jsme v ruinách nezahlédli už měsíce. Proto jsme se rozhodli riskovat. Jdeme dál.

Trvalo to celý den, snažili jsme se určit směr podle zapadajícího slunce.  V ruinách se člověk snadno ztratí. Konečně jsme se dostali bezpečně na dohled k budově, která nevypadala zničená tolik, jako ostatní. Tohle musí být to místo, už není návratu. Okolí nikdo nehlídal, přišli jsme blíž. Jsou tu jediné dveře a jsou odemčené?! Navíc výtahová šachta, a pod proudem?! Vypadá to, že tudy se dá dostat dovnitř, ale jak to, že nikdo nehlídá? Už není co ztratit a musíme zjistit, co je tohle za místo a hledat zásoby.

Dostali jsme se dovnitř, ale šlo to až příliš snadno. Nedává to smysl, na chodbách svítí světlo ale nikde ani živáčka. Postupujeme obezřetně a pomalu. Po cestě hlouběji do komplexu nás napadlo, jestli obyvatelům taky nedošly zásoby, nikde už skoro nic není. Na konci jedné dlouhé chodby jsme narazili na pancéřové dveře od nějakého krytu, možná se někdo skrývá tam. Dveře byly napojené na hydrauliku, ale otevírání je poškozené, vypadá to, že někdo nechtěl, aby se otevřely. Nakonec se nám to silou podařilo. Jsme vyčerpaní. A nemáme už ani vodu na návrat zpět. Postupujeme dál tunelem.

Když jsme prošli komplexem krytu, na konci nás čekalo zvláštní překvapení! Nemohl jsem tomu uvěřit! Našli jsme ubikace a sklad. Vypadá to, že jsme zachráněni, celé regály zásob, některé dokonce byly prošlé teprve nedávno! Tohle udrží naživu celý náš tábor další měsíce. Tabák! Ten už jsem neviděl roky. Konečně po měsících bídy a hladu svitla naděje, máme radost a prohlížíme si, co všechno tu zůstalo. Myslím, že bych neměl před ostatními zmiňovat myšlenku, která mi běží hlavou celou tu dobu. Co se tady opravdu stalo, že odešli, a přitom tu nechali zásoby. Vypadá to, jakoby obyvatelé prostě zmizeli. 

Teď už jsem opravdu vyčerpaný a potřebuju se vyspat, ráno vymyslíme, co dál, a zkusíme kontaktovat tábor....

Pokud jste dočetli až sem, díky.
 
Díky všem za spolupráci :-)
Feedback a sdílení vítáno.

Text, kostýmy, příběh Bobby Smoteyto Combo / Psy.cho's Nest, Pagan Legacy, Mike Fitekr.

You may also like

Back to Top